Categories
Petty F-318 univerzálny nôž
Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž Petty F-318 univerzálny nôž

Petty F-318 univerzálny nôž

Availability On stock
Free shipping: More information
Discount: 2% discount on purchases over €200
More information about our bonus system
Handle: Živicová
Blade lenght: 13.5cm
Blade material: Oceľová
Usage: Univerzálne
Weight: 65,00 g
Producer: Tojiro

Univerzálny nôž Petty s 13,5cm čepeľou. Vrstvená čepeľ s jadrom z VG10. Micartová rúčka. Vynikajúci pomer cena/výkon. K nožu si môžete dokúpiť puzdro.

Vyberte si variantu!
43,00 €s DPH
+ -

Product detail

Tojiro patrí medzi väčších výrobcov a tomu zodpovedá i šírka jeho produktového portfólia. Nože s jeho logom sú rozšírené po celom svete vďaka skutočne dobrej distribučnej politike. Tá spočíva v uplatňovaní minimálnych predajných cien, ktoré stanovuje samotný výrobca. Ak teda narazíte na nižšiu cenu, s určitosťou ide o neautorizovaného predajcu s nejasným pôvodom tovaru. Na takéto výrobky sa samozrejme nevzťahuje garancia výrobcu.

Sme radi, že ako jeden z prvých oficiálnych distribútorov, máme možnosť predstaviť čerstvú novinku – Tojiro Basic. Tak ako už samotný názov napovedá, ide o vstupnú bránu do kategórie vrstvených čepelí tejto značky. Tá má konštrukciu San Mai s jadrom, aké by ste v tejto triede ozaj nečakali. To je vyrobené zo špičkovej kobaltovej ocele VG10 z Takefu Special Steel Co. Vysoký obsah uhlíka zabezpečuje tvrdosť na úrovni 61 HRC, pričom ide o antikoróznu oceľ. Vonkajšie vrstvy sú z mäkšej ocele s 13% obsahom chrómu, čo taktiež zodpovedá požiadavkám na nehrdzavejúci materiál. Čepeľ je leštená s textúrou hairline a vypieskovaným shinogi. Na pravej strane nájdete logo výrobcu, jeho názov v kanji znakoch, označenie ocele jadra a krajinu pôvodu. Ostrie je symetrické v tvare písmena „V“.

Profilovaná rúčka z kvalitnej Micarty má 3 vzorovo zapustené spevňovacie nity. Bavíme sa teda o konštrukcii full tang. Dôvodom na označenie série Basic môže byť azda len chýbajúca záštita. My naopak tvrdíme, že tento minimalizmus nožom veľmi pristane. Rovnako ako vkusné decentné balenie, ktoré podčiarkuje pozitívny dojem z celého výrobku.

Už dávnejšie sme sa nestretli s produktom, ktorý za skutočne symbolickú cenu ponúka tak veľa. Perfektné materiály, výborné spracovanie a špičkový rezný výkon. Nože Kasumi Tora našli viac ako vyrovnaného súpera.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné. 

About producer

Tojiro

We have been watching the Tojiro brand for several years. We focused our attention not only on the kitchen knives themselves, but also on the history and background of the company, the scope of its assortment and the ability to repeatedly achieve the highest quality standards. Finally, after getting to know each other for a long time, we had the honor of representing the Tojiro brand in Slovakia.

There are several areas in Japan famous for the concentration of exceptional blacksmiths and grinders. Cities like Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo need no introduction to lovers of noble knives. And it is in the Tsubame-Sanjo area in Niigata Prefecture that Tojiro is based.

Tojiro is known above all for its strict adherence to proven techniques that have been passed down from generation to generation since the Edo period. It was the duty of every wealthy feudal lord to spend a certain amount of time in the capital city of Edo. It was a sign of respect for the ruling shogun. The feudal lords brought the best quality products from their regions to the shogun. Therefore, each of them employed the best craftsmen on their estate. Blacksmiths were of course no exception. Today, the shogun for a Japanese manufacturer is its customer. This explains the enormous care for quality that producers devote to their products.

Since the mere observance of tradition is not enough in today's competitive environment, Tojiro introduces new advanced procedures and technologies into its production. It is enough to mention the DP method, in which the manufacturer can prevent unwanted decarbonization at higher temperatures. The result is very hard and durable blades DP series kitchen knives. It may be safe to say that Tojiro represents a clear symbiosis of tradition and revolutionary techniques.

Nippon Knives has selected for you the most interesting from the Tojiro production program, not only in terms of quality but also in terms of price. The ratio of price to performance is a very strong point of the Tojiro company. See for yourself and enter the catalog of our products.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk all rights reserved.

Photos and texts are protected by copyright law and their use without the author's consent is not possible.

Recommended goods

You might also like

Official distributor for Slovakia
Official distributor for Slovakia
Personal collection in Bratislava
Personal collection in Bratislava
Discounts for loyal customers
Discounts for loyal customers
Shipping and payment
Shipping and payment
Payment options
Payment options
Our partners

© Nippon Knives 2024, created by vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk